Yatırım Teşvik Belgesi Alındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Yatırım teşvik belgesini, doğru almak kadar belgeyi doğru kullanmakta önemlidir. Reform danışmanlık, yatırım teşvik belgenizin süreç yönetimini yürütür.

Yatırım Teşvik Belgesi Alındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Yatırım teşvik belgesi alındıktan sonra, belgenin doğru kullanılması için, belge kontrolü yapılır. Yatırım teşvik belgesinin künye bilgileri, makine ve teçhizat bilgileri, özel şartlar, destek kalemleri incelenir.

Yatırım teşvik belgesinin, genel belge bölgesel belge olma durumuna göre belgenin kullanımı farklılık gösterir. Teşvik belgesini aldıktan sonra, belgenin makine ve teçhizat desteklerinden yararlanmak için, vergi dairesinden muafiyet yazısı almak gerekir.

E tuys yatırım teşvik belgesi kullanımı, geçmiş dönem kağıt belge kullanımından farklılık göstermektedir. E tuys yatırım teşvik belgesinde, alımı planlanan makine ve teçhizat ithal yada yerli listede mevcutsa, makine alımından önce ithal makine için id kodu almak gerekir.
Yerli makine ve teçhizat için ise, gerçekleştirme işleminin yapılması gerekir. E-TUYS Makine Doğrulama yapmak gerekir.

Bölgesel yatırım teşvik belgesi, öncelikli yatırım teşvik belgesi, orta yüksek teknoloji yatırım teşvik belgesi, stratejik yatırım teşvik belgesi, proje bazlı yatırım teşvik belgelerinde kdv ve gümrük vergisi muafiyetine ilaveten, kurumlar vergisi indirimi ve faiz desteği de mümkün olabilmektedir. Bu belgelerin kullanımında, genel yatırım teşvik belgesinden daha dikkatli olmak gerekir.

Reform danışmanlık, yatırım teşvik belgenizi doğru kullanımınız için, belge alımından sonra belge kullanım kılavuzu vermektedir.

Reform danışmanlık, yatırım teşvik belgenizin süreç yönetiminde danışmanlık hizmetini devam ettirmektedir. Yatırım teşvik belgesini doğru almak kadar doğru kapatmakta önemlidir.

Yatırım Teşvik Belgesi Sayasına Geri Dön
Hemen AraWhatsApp